Сьогодні поговоримо про важливу тему, яка торкається кожного хто приїжджає до Польщі на навчання, а саме — як поєднати навчання та роботу? Розберемось з усім поступово.

Навчання в Полонії проходить від трьох до п’яти днів на тиждень. Субота та неділя — вихідні. У приватних навчальних закладах, таких як Університет Банківської Справи — перший семест для всіх іноземців додається такий предмет як «Польська мова» та цей предмет має бути зданий на мінімум 3 бали. Що це означає?

Їдучи до Польщі, та розраховуючи, що, навчаючись три — п’ять днів на тиждень, у вас будуть вільні вечори для роботи — ви помиляєтеся. Адже у більшості університетів заняття з польської мови проходять ввечері (після закінчення основних занять).

Де шукати роботу в Польщі?

На офіційну роботу беруть тільки з 18 років! Неповнолітніх беруть тільки на «чорну роботу». Ми закликаємо ні в якому випадку не звертатися до працедавців, які беруть на роботу неповнолітніх.

навчання в польщі

Для студента знайти роботу в Польщі — легко, адже багато працедавців наймають студентів щоб не платити великі податки.

Також робота може бути як на повний день, так і на декілька годин, що теж є зручно для студента.

Найбільш оплачувану роботу можна знайти на заводах. На них охоче приймають студентів та їхня зарплатня є набагато більшою ніж для звичайного працівника. Так на шоколадній фабриці студент може заробляти до 17 злотих нетто, в той час як звичайний робочий 12-13 злотих за годину.

Головне — не забувати, що ви приїхали на навчання — не на заробітки.

Чи вистачить на прожиття?

Так. Працюючи декілька днів в тиждень із зарплатнею у 13-17 злотих за годину, студенту вистачить зарплатні на прожиття з усіма оплатами.

Ми бажаємо всім гарного навчання та знайти гарну роботу.

RussianUkrainian